Środa, 22.05.2024 22:14

Kamery w Czerwiennym

Brak kamer.

Czerwienne - opis

Czerwienne to średniej wielkości wieś położona w województwie małopolskim, w powiecie nowotarskim, około 20 kilometrów na północ od Zakopanego. Ze względu na swoje położenie oraz kameralną atmosferę stanowić może ciekawą alternatywę dla zatłoczonych i bardziej popularnych miejscowości tatrzańskich, takich jak Zakopane, oczywiście pod warunkiem, że jesteśmy zmotoryzowani.

Wieś, choć nie jest popularnym punktem docelowym, znana jest wielu turystom, głównie za sprawą słynnego sanktuarium Maryjnego na Bachledówce, czyli Bachledowym Wierchu. Posiadłość została ofiarowana w latach 50. przez p. Jarząbkową o.o Paulinom z Jasnej Góry, w ramach podziękowania za cudowne ocalenie z rąk Gestapo. Początkowo powstała tutaj jedynie pustelnia, lecz już w 1991 roku wybudowany został okazały kościół parafialny pod wezwaniem Matki Boskiej Częstochowskiej.

Przez wieś przebiegają trasy turystyczne z Chochołowa, Czarnego Dunajca, Cichego i Szaflar do Zakopanego, prowadzą one przez Ząb i Gubałówkę. We wsi nie znajdziemy nazbyt wielu atrakcji komercyjnych, ani też nie spotkamy licznych turystów, dlatego też stanowi ona wspaniałą i cichą oazę dla turystów zmęczonych tłokiem i gwarem panującym w Zakopanem.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.