Czwartek, 18.07.2024 01:02

Miasta z Kamerami ↓

Kamery w powiecie gorlickim (3)

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U W Y Z Ż Ź

Najczęściej wybierane kamery

Powiat gorlicki - opis

Powiat gorlicki położony jest we wschodniej części województwa małopolskiego. Siedzibą powiatu jest miasto Gorlice. W skład administracyjny Ziemi Gorlickiej wchodzi gmina miejska Gorlice, gminy miejsko-wiejskie: Biecz i Bobowa oraz gminy wiejskie: Gorlice, Lipniki, Łużna, Moszczenica, Ropa, Sękowa, a także Uście Gorlickie.

Powiat gorlicki jest ciekawą propozycją do wypoczynku oraz rekreacji o każdej porze roku. W ostatnich czasach Ziemia Gorlicka zyskała rzeszę nowych turystów, którzy odwiedzają powiat. Rozbudowuje się baza turystyczna, a także rośnie ilość atrakcji turystycznych. 

Głównym, choć ciągle niedocenianym magnesem powiatu gorlickiego na turystów, są zabytki. Ci, którzy odwiedzili już ten region zachwycili się zabytkami Biecza, który jest jednym z najstarszych miast południowo-wschodniej Polski. Warto tutaj zobaczyć kościół p.w. Bożego Ciała oraz znajdującą się wewnątrz polichromię oraz obraz "Zdjęcie z Krzyża" wykonany w szkole Michała Anioła. Warto także odwiedzić Bobową, gdzie uświadczyć możemy ślady kultury żydowskiej - synagogę i kirkut z ohelem sławnego cadyka Salomona ben Natana Halberstama. Ponadto na terenie powiatu gorlickiego zobaczyć możemy aż 5 obiektów sakralnych wpisanych na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Znajdują się one w Sękowej, Binarowej, Owczarach, Kwiatoniu i Brunarach - są to głównie drewniane kościoły i cerkwie. 

Wypoczynek w powiecie gorlickim z pewnością dostarczy wielu wspaniałych wrażeń miłośnikom turystyki aktywnej oraz wszystkim tym, którzy szukają spokoju i ciszy.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.