Niedziela, 14.04.2024 01:17

Kraków - Plac Wszystkich Świętych

Kraków kamera na Plac Wszystkich Świętych

Pełne zgiełku skrzyżowanie, widoczne dzięki kamerze, to ulica Grodzka przy Placu Wszystkich Świętych w Krakowie. Rozciąga się ona na długości 700 metrów, biegnąc od południowo-wschodniego narożnika Rynku Głównego Starego Miasta do ulicy Stradomskiej. Grodzka jest jedną z najstarszych ulic Krakowa i stanowiła kiedyś część Drogi Królewskiej, którą przed wiekami królowie Polski podążali do swojej siedziby na Wawelskim Wzgórzu.

Przy ulicy znajdują się takie miejsca jak budynek dawnej drukarni założonej w 1570 roku, Pałac Stadnickich z rokokową fasadą, zabytkową siedzibą Collegium Broscianum UJ, która należała do Collegium Jezuitów konkurującego z Uniwersytetem Jagiellońskim. Ważnymi zabytkami przy ul. Grodzkiej są także Kościół św. Andrzeja z roku 1098 i Kościół św. Piotra i Pawła, będący pierwszym barokowym budynkiem Krakowa.

Przechadzając się wąskimi uliczkami Krakowskiego Starego Miasta, nie można ominąć tak ważnego punktu, jak ul. Grodzka. Być może nie jest ona najpiękniejszą uliczką Starego Miasta, ale posiada bogatą historię i kilka ważnych zabudowań oraz doprowadzi nas z Rynku pod mury najważniejszej budowli Krakowa, czyli Zamku Królewskiego na Wawelu.

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: 13.8 °C (56.9 °F)
  • prędkość wiatru: 0 km/h (0 mph)
  • wilgotność powietrza: 73 %
  • kierunek wiatru: 0 °
  • zachmurzenie: 0 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1022 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Plac Wszystkich Świętych w miejscowości Kraków

Plac Wszystkich Świętych

Powiązane kategorie z kamerą nr 573:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.