Poniedziałek, 15.07.2024 02:00

Kamery w Niedzicy (1)

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U W Y Z Ż Ź

Najczęściej wybierane kamery

Niedzica - opis

Niedzica to niewielka wieś położona u podnóży gór Cisówki i Hombarku w obrębie Podhala. W skutek wielu wydarzeń historycznych miejscowość przynależy do ziem polskich dopiero od 1920 roku. Niedzica administracyjnie przed rokiem 1920 należała do państwa węgierskiego.

W Niedzicy znajdują się zabytki, które koniecznie trzeba zobaczyć będąc w pobliżu. Jednym z nich jest wybudowany w XIII wieku kościół wraz ze znajdującym się wewnątrz tryptykiem oraz obrazem, na którym widnieje scena męczeństwa świętego Bartłomieja, patrona świątyni. W położonej opodal dzielnicy Niedzica-Zamek znajduje się wspaniały średniowieczny, wybudowany w XIV wieku Zamek Dunajec, który po dziś dzień zachował się w prawie nienaruszonym stanie. Zamek znajduje się przy prawym brzegu Jeziora Czorsztyńskiego, które przyciąga turystów możliwością uprawiania licznych sportów wodnych. Będąc w Niedzicy warto też zobaczyć piętrowy spichlerz z murowaną piwniczką, który prawdopodobnie powstał w XVIII wieku.

Ukształtowanie terenu wokół Niedzicy pozwala na uprawianie turystyki górskiej. Przez wieś przechodzi wiele szlaków pieszych oraz rowerowych, które prowadzą w najróżniejsze zakątki Pienin i nie tylko. Otaczająca szlaki wspaniała pienińska fauna i flora robi na turystach niesamowite wrażenie. Nie tylko w okresie letnim ale również i zimą Niedzica przyciąga urlopowiczów. Miłośnicy dwóch desek do dyspozycji mają liczne trasy zjazdowe i biegowe. Jedną z większych atrakcji miejscowości jest popularny spływ Dunajcem, który z pewnością dostarczy niesamowitych wrażeń.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.