Piątek, 21.06.2024 14:59

Miasta z Kamerami ↓

Kamery w powiecie Kraków (45)

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U W Y Z Ż Ź

Najczęściej wybierane kamery

Powiat Kraków - opis

Kraków jest miastem na prawach powiatu położonym w północnej części województwa małopolskiego. Miasto jest bardzo popularne turystycznie, z racji bogatej i długiej historii oraz niezliczonej ilość zabytków zlokalizowanych w jego granicach. Kraków prawa miejskie posiada od 1257 roku, do 1795 roku stanowił stolicę Polski i siedzibę oraz miasto koronacyjne królów.

W Krakowie znajduje się kilka szkół wyższych, które zajmują czołowe miejsca w ogólnopolskich rankingach. Co roku do miasta przybywają tysiące studentów, aby podjąć naukę na licznych uczelniach o szerokiej ofercie edukacyjnej i wysokim poziomie nauczania. Wśród najważniejszych ośrodków naukowych wymienić można: Akademię Górniczo-Hutniczą, Politechnikę Krakowską, Uniwersytet Jagielloński, Akademię Muzyczną, Sztuk Pięknych, Wychowania Fizycznego, a także Wyższą Szkołę Teatralną, Uniwersytet Papieski i Akademię Ignatium.

Duża ilość ośrodków naukowych sprzyja rozwojowi jednostek badawczych, których w regionie pojawia się coraz więcej. W mieście znajdują się między innymi instytuty: Farmakologii PAN, Fizyki Jądrowej, Matematyczny, Systematyki i Ewolucji Zwierząt, Sztuki, Slawistyki oraz wiele innych, których zadaniem jest badanie różnych dziedzin nauki i historii.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.