Czwartek, 18.07.2024 06:23

Kamery w województwie pomorskim - na literę B (42)

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U W Y Z Ż Ź

Najczęściej wybierane kamery na literę B

Pomorskie - opis

Województwo pomorskie jest jednym z najczęściej odwiedzanych regionów w Polsce. Turystyczny szczyt przypada na miesiące wakacyjne, jednak sezon powoli rozpoczyna się już w maju. Szum fal morskich, piękne krajobrazy, lasy, jeziora, zabytki oraz największy szczyt (wzgórze) Wieżyca, tak w skrócie wygląda województwo pomorskie.

Jednym z najważniejszych punktów na turystycznej mapie województwa pomorskiego jest Trójmiasto, które w swojej ofercie ma niesamowicie wiele atrakcji. Warto odbyć rejs po porcie gdyńskim i stanąć choć na chwilę za sterami Daru Pomorza. Będąc w pobliżu warto przespacerować się po sopockim molo, zaś w Gdańsku koniecznie trzeba odwiedzić starówkę, gdzie możemy się pokłonić Neptunowi. Niemniej atrakcyjne są również okolice Trójmiasta zarówno te dalsze jak i bliższe. Piaszczyste plaże, gwar nadmorskich kurortów, zapach świeżej smażonej rybki (choć nie zawsze), a przede wszystkim widok na bezkresne morze, które skutecznie przyciąga licznie przybywających turystów. Miłośnicy ciszy i spokoju powinni wybrać się w głąb lądu na Kaszuby, gdzie znajdują się malownicze jeziora polodowcowe, sztuczne zalewy oraz rzeki, które szczególnie przypadną do gustu amatorom kajakarstwa. Kaszuby to również liczne leśne trasy rowerowe. Województwo pomorskie to przede wszystkim wiele cennych zabytków. Wspaniały zamek w Malborku, pełen ciekawostek historycznych zamek w Kwidzynie oraz powiązany z zaginięciem Bursztynowej Komnaty zamek w Człuchowie i wiele innych.  

Województwo pomorskie to niezliczone zabytki oraz szereg możliwości spędzenia wolnego czasu zarówno dla aktywnych, jak i tych bardziej leniwych urlopowiczów. A co więcej, miłośnicy sportów zimowych do dyspozycji mają również stok narciarski położony na zboczach Wieżycy. Oczywiście, zimą.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.