Poniedziałek, 24.06.2024 06:10

Miasta z Kamerami ↓

Kamery w powiecie słupskim (1)

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U W Y Z Ż Ź

Najczęściej wybierane kamery

Powiat słupski - opis

Powiat słupski jest niezwykle atrakcyjnym miejscem wypoczynkowym. Usytuowany jest w północno-zachodniej części województwa pomorskiego. Liczne jeziora, rzeki, a przede wszystkim morze przyciągają tu jak magnes turystów z całego kraju. 

Największym atutem powiatu słupskiego jest dostęp do Bałtyku, gdzie każdy może rozkoszować się wspaniałymi piaszczystymi plażami w licznych kurortach nadmorskich. Do najważniejszych należą: Ustka, Rowy, Orzechów oraz Dębin. Każda z tych miejscowości ma swoich fanów i każdą warto odwiedzić, gdyż jest inna i posiada swój unikalny klimat. Oczywiście największa popularność powiat zawdzięcza Ustce. Miasto posiada również status uzdrowiska. Organizowane są tu rejsy po morzu, które cieszą się bardzo dużą popularnością wśród turystów. Istnieje też możliwość wzięcia udziału w połowie dorsza, oczywiście za odpowiednią opłatą. Ponadto przez teren powiatu przepływa kilka rzek, między innymi: Wieprza, Łeba i Łupawa, na których odbywają się spływy kajakowe. 

Ziemia Słupska to także ciekawe miejsca. Warto odwiedzić Krainę w Kratę i wieś Swołowo,  XVII-wieczny pałac w Warcinie z odbudowaną wozownią. Obecnie funkcjonuje tu Centrum Edukacji Regionalnej. Ponadto miłośników techniki z pewnością zainteresuje szlak najstarszych elektrowni wodnych w Europie w Parku Krajobrazowym w Dolinie Słupi. Znajdziemy tu także liczne neogotyckie kościoły oraz XVII i XIX-wieczne pałace z parkami.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.