Piątek, 21.06.2024 16:02

Miasta z Kamerami ↓

Kamery w powiecie Gdańsk (13)

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U W Y Z Ż Ź

Najczęściej wybierane kamery

Powiat Gdańsk - opis

Gdańsk to miasto na prawach powiatu położone w województwie pomorskim, w zachodniej części Zatoki Gdańskiej. Rozciąga się na Żuławach Wiślanych, Mierzei Wiślanej i Pobrzeżu oraz Pojezierzu Kaszubskim. Takie położenie wpływa na dużą różnorodność i malowniczość ukształtowania terenu, a także zróżnicowanie bogactwa przyrodniczego. W rejonie położone są zarówno piaszczyste wydmy, wzniesienia morenowe z górską roślinnością, równiny i malownicze jeziora.

Gdańsk jest głównym miastem Aglomeracji Gdańskiej do której należą między innymi Gdynia, Sopot, Wejherowo, Hel, Jastarnia, Kartuzy i 5 innych miast leżących nad Zatoką Gdańską. Sam Gdańsk liczy 457 tysięcy mieszkańców, natomiast Aglomeracja Gdańska około miliona.

W powiecie działa wiele organizacji kulturowych, dzięki którym odbywają się tu liczne festiwale i wydarzenia artystyczne: teatralne, muzyczne, filmowe, wizualne i popularnonaukowe. Do najpopularniejszych należą: teatralny Festiwal Wybrzeże Sztuki, muzyczny Soundrive Fest, poetyckie Łagodne Spotkania Muzyczne lub bardziej rozrywkowy Gdańsk Dźwiga Muzę. Każdy pasjonat kultury i sztuki znajdzie tu atrakcję dla siebie.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.