Poniedziałek, 15.07.2024 00:29

Kamery w Sopocie (1)

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U W Y Z Ż Ź

Najczęściej wybierane kamery

Sopot - opis

Sopot leżący nad Zatoką Gdańską, pomiędzy Gdańskiem i Gdynią jest stosunkowo niewielkim miastem. Liczy niecałe 40 tysięcy mieszkańców. Przynależy do aglomeracji trójmiejskiej i nie posiada własnej komunikacji miejskiej. Na terenie Sopotu poruszać się można autobusami transportu zbiorowego Gdańska i Gdyni (przewoźnicy honorują wzajemnie swoje bilety).

Wizytówką miasta, tuż obok popularnego festiwalu piosenki, jest największe w europie drewniane molo, wysunięte w morze na blisko 500 metrów. Niestety, jak to w nadmorskich kurortach, w sezonie letnim wejście na molo jest płatne, a ceny w weekendy i święta są wyższe niż w zwykły dzień. Darmowy wypoczynek warto zaserwować sobie na Sopockiej plaży. Z racji położenia w zatoce temperatura morza jest tu wyższa niż w innych częściach nadbrzeża.

Wartą zobaczenia atrakcją Sopotu jest wczesnośredniowieczne grodzisko, nazywane Górą Zamkową, otoczone fosą i wałem. Znajduje się w nim skansen archeologiczny, odbywają się tu także inscenizacje walk. Najbardziej reprezentacyjnym miejscem w mieście jest zaś ul. Bohaterów Monte Cassino zwana "Monciakiem", (właśnie jej nazwę nosi pociąg TLK relacji Zagórz - Gdynia). Zabudowana jest ciekawą architekturą w stylu secesyjnym. W latach 60 droga przekształcona została w deptak, obecnie znajdują się na niej głównie obiekty handlowe i gastronomiczne.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.