Czwartek, 30.05.2024 04:40

Kamery w powiecie puckim (13)

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U W Y Z Ż Ź

Najczęściej wybierane kamery

Powiat pucki - opis

Powiat pucki położony jest w północnej części województwa pomorskiego. Najważniejszymi atrakcjami turystycznymi ziem puckich jest morze oraz kaszubi, a także zalesione wąwozy, wydmy porośnięte sosnami, strome klify oraz podmokłe zalewowe brzegi, które sprawiają, że jest to region o unikalnych walorach krajobrazowych. Każdego roku przyjeżdża tu co najmniej kilkaset tysięcy turystów.

Sezon turystyczny w powiecie puckim rozpoczyna się już wiosną, kiedy jeszcze stare wsie rybackie, a także puste miasteczka zachęcają do samotnych wędrówek, podczas których możemy poznać niezwykle ciekawą historię tych ziem. Hel, Kuźnica, Chałupy, Rewa, Chłapowo, Karwia a także Jastarnia, są to miejsca, które warto odwiedzić w poszukiwani śladów budownictwa kaszubskiego z XVIII i XIX wieku.

Największy szczyt turystyczny przypada na lipiec i sierpień, czyli okres wakacyjny, w którym wiele z polskich rodzin, wyjeżdża nad nasz wspaniały Bałtyk. Osoby, które pragną odpocząć nad morzem w ciszy i spokoju, bez tłumów turystów powinny tu przyjechać na wiosnę lub po sezonie wakacyjnym.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.