Poniedziałek, 24.06.2024 06:26

Miasta z Kamerami ↓

Kamery w powiecie wejherowskim (5)

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U W Y Z Ż Ź

Najczęściej wybierane kamery

Powiat wejherowski - opis

Powiat wejherowski położony jest w północnej części województwa pomorskiego. Od północy graniczy z Morzem Bałtyckim, zaś od wschodu z powiatem puckim, od zachodu z powiatem lęborskim, natomiast od południa i od południowego-wschodu kolejno z powiatem kartuskim i powiatem Gdynia.

Stolicą powiatu jest Wejherowo, będące najważniejszym punktem na turystycznej mapie regionu. Godnym polecenia zabytkiem bez wątpienia jest okazały, neobarokowy Ratusz wzniesiony w 1908 roku. Niemniej jednak, warto także zobaczyć Neogotycki Pałac Przebendowskich i Keyserlingków, gdzie obecnie znajduje się Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej. Miłośnicy architektury sakralnej powinni skierować swoje kroki w stronę neogotyckiego kościoła św. Stanisława Kostki z 1908 roku oraz barokowego kościoła św. Anny z XVII wieku.

Choć mogłoby by się wydawać, że już same położenie powiatu nad morzem, gwarantuje jego turystyczny sukces, to nic bardziej mylnego. Powiat wejherowski graniczy z Morzem Bałtyckim na stosunkowo niewielkim odcinku, a największym problemem powiatu jest brak większych i znanych kurortów nadmorskich. Najbliżej położone Bałtyku miejscowości dzieli dość duży dystans do morza, około 2 kilometrów. 

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.