Czwartek, 18.07.2024 01:02

Kamery w Gdyni (2)

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U W Y Z Ż Ź

Najczęściej wybierane kamery

Gdynia - opis

Gdynia jest nadbałtyckim miastem położonym w województwie pomorskim, na pojezierzu Wschodniopomorskim i pobrzeżu Gdańskim. Liczy niespełna 250 tysięcy mieszkańców i zajmuje powierzchnię 135 km2.

Miasto oferuje turystom cztery szlaki piesze o łącznej długości 167 km. Żółty Szlak Trójmiejski prowadzi do Gdańskiego dworca PKP przez Sobótkę, Górę Matemblewską, Wzniesienie Marii i Donas (najwyższe wzgórze miasta). Czerwony Szlak Wejherowski prowadzi przez Gdynię z Wejherowa do Sopotu głównie przez tereny leśne. Trzeci ze szlaków (Szlak Zagórskiej Strugi) prowadzi z Gdyni do Wejherowa przez leśną osadę Piekiełko. Ostatni, najkrótszy Szlak Źródło Marii biegnie przez Trójmiejski Park Krajobrazowy do stacji Gdańsk Osowa. Na terenie Gdyni dostępnych jest także ponad 70 km leśnych szlaków rowerowych.

Gdynia jest niezwykle zielonym miastem. Jej teren obejmuje Trójmiejski Park Krajobrazowy, Rezerwat Kępa Redłowska, Rezerwat Kacze Łęgi, Klif Orłowski czy Miasto - ogród Kamienna Góra. Okoliczne parki, rezerwaty i zieleńce zachęcają do odpoczynku i spędzania wolnego czasu z dala od miejskiego zgiełku.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.