Czwartek, 18.07.2024 07:51

Kamery w Rewie

Brak kamer.

Rewa - opis

Miejscowość Rewa położona jest w województwie pomorskim nad Zatoką Pucką. Mierzeja Rewska, przy której położona jest ta niewielka wieś rybacka, oddziela od siebie wody Zatoki Puckiej oraz Zatoki Gdańskiej. Okolica oferuje niezwykle bogate przyrodniczo parki, malownicze widoki i czyste powietrze.

Zwiedzanie okolicy warto zacząć od relaksującego spaceru wzdłuż wybrzeża. Rozpocząć go można na wysokości ul. Koralowej i kontynuować aż na skraj Cypla Rewskiego, zwanego Rybitwią Mielizną, wcinającego się w Morze Bałtyckie. Rewa z racji swojego położenia jest świetną bazą wypadową do Trójmiasta, Wejherowa, Redy oraz Władysławowa. Do wycieczek zachęca także zlokalizowany niedaleko Trójmiejski Park Krajobrazowy.

Płycizna tworzona przez Cypel Rewski pozwala corocznie organizować marsze do Kuźnicy zlokalizowanej po drugiej stronie Zatoki Puckiej, na Mierzei Helskiej. To nietypowe wydarzenie nazywane jest Marszem Śledzia, trasa liczy 12 km, a pierwszy marsz miał miejsce w 2002 roku. Dotychczas zorganizowano już 13 takich imprez w których udział jednorazowo brało od 4 do 100 uczestników.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.