Czwartek, 18.07.2024 01:15

Kamery w Borsku

Brak kamer.

Borsk - opis

Borsk to niewielka, bo licząca zaledwie 150 mieszkańców wieś położona w województwie pomorskim, na południowo-wschodnim brzegu Jeziora Wdzydzkiego. Ze względu na położenie Borska na terenie Borów Tucholskich, będących jednym z największych kompleksów leśnych w Polsce, oraz nad brzegiem Jeziora Wdzydzkiego, jest idealnym miejscem wypoczynkowym dla osób pragnących uciec od zgiełku dużego miasta.

Powierzchnia Kaszubskiego Morza, bo tak bardzo często zwane jest Jezioro Wdzydzkie, wynosi 1600 hektarów, zaś jego głębokość miejscami dochodzi do 68 metrów. Oferta turystyczna tej niewielkiej wsi opiera się w dużej mierze na Jeziorze Wdzydzkim, które zapewnia szereg możliwości spędzania wolnego czasu. Do najpopularniejszych aktywności turystów, obok plażowania i zażywania kąpieli, należy żeglarstwo, nurkowanie, kajakarstwo i wędkarstwo. Amatorzy aktywnego wypoczynku mają do dyspozycji także szlak rowerowy przebiegający przez wieś, będący łącznikiem pomiędzy ważnymi w regionie szlakami.

Choć z pozoru Borsk nie wydaje się być miejscem nazbyt atrakcyjnym podczas zimy, to stanowić może świetną bazę wypadową do położonych opodal stacji narciarskich, takich jak Wieżyca, Trzepowo czy Przywidz, które położone są w odległości nieprzekraczającej 50 kilometrów, zaś miłośnicy narciarstwa biegowego mają do dyspozycji liczne szlaki turystyczne.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.