Poniedziałek, 24.06.2024 06:19

Kamery w Białogórze

Brak kamer.

Białogóra - opis

Białogóra to nadbałtycka i kaszubska wieś malowniczo usytuowana w województwie pomorskim, na wybrzeżu Słowińskim, pomiędzy Łebą a Jastrzębią Górą, w obrębie Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. Do Białogóry prowadzi droga wojewódzka nr 213, która właśnie w tym kurorcie kończy swój bieg, dzięki czemu możemy liczyć tutaj na spokój również w szczycie sezonu.

Białogóra stanowi doskonały pomysł na letni wypoczynek. Miejscowość słynie z czystego morza, kapitalnych, piaszczystych plaż oraz sosnowych lasów, a także malowniczych wydm. Miasteczko oddzielone jest od morza około 800-metrowym pasmem lasów. Dogodne położenie geograficzne Białogóry sprawiło, że jest to idealne miejsce do uprawiania turystyki pieszej oraz rowerowej. Podążając szlakami mamy szansę spędzić swój wolny czas pośród sielskiego krajobrazu fantastycznej polskiej wsi.

W ramach odpoczynku od leżakowania oraz kąpieli morskich, warto poświęcić nieco czasu na zwiedzanie miejscowości. Bardzo charakterystycznym punktem Białogóry jest kościół wyróżniający się intensywnie czerwonym dachem oraz oczywiście przyjemna promenada. Miłośnikom rzadkich gatunków roślinności polecamy wizytę w rezerwacie Białogóra, który chroni fragment nadmorskiego lasu bagiennego oraz boru bażynowego. 

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.