Poniedziałek, 24.06.2024 05:07

Kamery w Pucku (2)

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U W Y Z Ż Ź

Najczęściej wybierane kamery

Puck - opis

Miasto Puck położone jest w województwie pomorskim u ujścia Płatnicy do Zatoki Puckiej. Puck należy do regionu kulturowego Kaszub. Prawa miejskie posiada od roku 1348. Liczebność mieszkańców wynosi około 11 562.

Decydując się na zwiedzanie miasta warto sięgnąć do przewodników turystycznych, aby dobrze zaplanować pobyt i nie pominąć żadnej z atrakcji oferowanych przez miasto. Warto zobaczyć Stary Rynek z kamienicami wybudowanymi na przełomie XVIII i XIX wieku wraz z neogotyckim ratuszem z 1865 r. Przy ul. Judyckiego odnajdziemy piękną Farę pod wezwaniem św. ap. Piotra i Pawła wzniesioną z cegły i granitu między XIII a XV wiekiem. Interesującym obiektem jest także drewniany szpital barokowy wzniesiony około roku 1720, w którym obecnie mieści się Muzeum Ziemi Puckiej.

Przez miasto przebiegają 4 rodzaje szlaków turystycznych. Szlaki piesze to: niebieski z Pucka do Wejherowa, czarny z Pucka do Krokowej oraz żółty z Pucka do Swarzewa. Szlak rowerowy: ścieżka brzegiem Zatoki Puckiej prowadząca do miejscowości Hel. Szlaki motoryzacyjne: żółty- "Trasa Morska" z Redy do Helu, czerwony- "Trasa Kaszubska" z Piaśnicy Wielkiej do Krokowej, niebieski- "Trasa Nadmorska" licząca 65 km pętla z Redy przez Puck i Jastrzębią Górę. Z Pucka biegną także szlaki wodne do miast Mierzei Helskiej oraz Gdańska, Gdyni, Sopotu.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.