Poniedziałek, 15.07.2024 00:15

Kamery w Chałupach

Brak kamer.

Chałupy - opis

Chałupy są pierwszą miejscowością, do której zawitamy po wjeździe na Mierzeję Helską. Z początkiem roku 2015 zostały odłączone od Władysławowa, którego dzielnicę stanowiły do pierwszego stycznia. Z racji sąsiedztwa płytkiej Zatoki Puckiej stanowią doskonałą bazę wypadową dla windsurferów, którzy odwiedzają tę okolicę bardzo chętnie. Spokojne wody zatoki przyciągają także licznych żeglarzy.

Przez miejscowość przebiega prowadząca z Władysławowa do Helu linia kolejowa wybudowana w 1922 roku. Tymczasowo jest ona zamknięta z powodu remontów (2015 rok), lecz została zastąpiona autobusami Kolejowej Komunikacji Zastępczej. Innym sposobem dostania się do Chałup jest samochód, rower lub łódź (od strony Zatoki Puckiej dostępna jest przystań).

Mimo niewielkich rozmiarów (niespełna 400 mieszkańców), Chałupy oferują ponad sześćdziesiąt baz noclegowych. Dostępne są domki, pokoje, przyczepy i namioty. Co roku z wypoczynkowej oferty miejscowości korzystają tysiące turystów spragnionych błogiego relaksu w popularnej miejscowości. W końcu tłok i komercja schodzą na drugi plan, gdy można pochwalić się spędzeniem wczasów w tak prestiżowym miejscu. Na szczęście Chałupy posiadają czystą i szeroką plażę, która przy dobrej pogodzie stanowi dobre miejsce do kilkudniowego relaksu.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.