Poniedziałek, 15.07.2024 02:06

Kamery w Krynicy Morskiej

Brak kamer.

Krynica Morska - opis

Wspaniały klimat Krynicy Morskiej, powietrze bogate w jod, szeroka i bardzo czysta plaża, a także niedawno odkryte solanki sprawiają, że turyści chętnie tu przyjeżdżają. Krynica Morska usytuowana jest na Żuławach w powiecie nowodworskim, w pobliżu granicy z Obwodem Kalingradzkim.

Krynica Morska to największy ośrodek turystyczny na Mierzei Wiślanej. Jedną z największych atrakcji miasta jest latarnia morska, z której tarasu widać Frombork położony po przeciwnej stronie Zalewu Wiślanego oraz przygraniczne tereny Rosji. W Krynicy znajduje się również port, który składa się z przystani rybackiej oraz jachotowo-pasażerskiej. Jest to jeden z ważniejszych portów na Zalewie Wiślanym, w sezonie letnim wyruszają stąd bardzo często niewielkie statki wycieczkowe. Sezon w Krynicy Morskiej rozpoczyna się wraz z długim majowym weekendem i trwa aż do wczesnej jesieni.

Krynica Morska poza sezonem zamieszkana jest zaledwie przez 1300 osób, zaś w trakcie sezonu przebywa tu nawet do 100 tysięcy urlopowiczów. Miasteczko posiada bardzo dobrze rozbudowaną bazę noclegową. Znajdziemy tu kwatery o różnym standardzie i cenie. Począwszy od luksusowych hoteli, po kwatery prywatne, które oferują może i niższy standard, lecz są bardziej kameralne.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.