Środa, 22.05.2024 23:57

Kamery w Malborku

Brak kamer.

Malbork - opis

Malbork to miasto położone w województwie pomorskim, nad rzeką Nogat, pomiędzy Tczewem i Elblągiem. Pierwsze ślady osadnictwa na terenie dzisiejszego miasta pochodzą już z epoki kamienia, natomiast pierwsza osada założona została tutaj w połowie XII wieku. Malbork swoją światową sławę zawdzięcza potężnej twierdzy krzyżackiej, która nie ma sobie równych w Polsce.

Nie ulega wątpliwości, że niekwestionowaną wizytówką Malborka jest Zamek, który w drugiej połowie XIII wieku został wybrany na siedzibę krzyżackiego zakonu rycerskiego. Jest to najcenniejszy zabytek miasta uważany za perłę architektury obronnej i rezydencjonalnej, który każdego roku przyciąga licznych turystów. Trzeba jednak pamiętać, że Malbork to nie tylko Zamek Krzyżacki, ale także fantastyczny Ratusz Staromiejski, Stare Miasto, Plac Miejski z fontanną oraz malborskie machiny oblężnicze, będące największym zbiorem tego typu na świecie. 

Malbork jest doskonałą propozycją na krótki weekendowy wypad, jak i na dłuższy, kilkudniowy urlop. Miasto posiada niesłychanie bogatą ofertę atrakcji turystycznych. Rodzice z mniejszymi dziećmi znużonymi zwiedzaniem zabytków mogą się wybrać do Dino Parku lub Jumpy Parku, natomiast miłośnicy aktywnego wypoczynku mogą wybrać się na wycieczkę pieszą lub rowerową po Malborku i jego najbliższych okolicach.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.