Środa, 22.05.2024 23:53

Kamery w Jastrzębiej Górze

Brak kamer.

Jastrzębia Góra - opis

Położona między Karwią a Władysławowem Jastrzębia Góra jest popularną miejscowością wypoczynkową. Ta najbardziej wysunięta na północ polska miejscowość liczy nieco ponad tysiąc mieszkańców. W roku 2015 została odłączona od Władysławowa i stanowi dziś oddzielną wieś.

W sezonie letnim odbywa się tu kilka cyklicznych imprez plenerowych. W lipcu można wziąć udział w festiwalu Letniej Sceny Muzycznej, Festynie Kultury Kaszubskiej, w sierpniu ma miejsce Integracyjny Festyn Kaszubski. Głównym miejscem rozrywki w Jastrzębiej Górze jest Promenada Światowida z kawiarniami, restauracjami, sklepami i fontanną. Wartym zobaczenia punktem wycieczki może być Latarnia Morska Rozewie oraz Gwiazda Północy (najbardziej wysunięty na północ punkt nabrzeża). Warto wybrać się także do pobliskiego Władysławowa, jeśli oczywiście lubmy wycieczki po zatłoczonych i hałaśliwych kurortach.

Przed wybraniem się do Jastrzębiej Góry warto odpowiedzieć sobie na pytanie jakiego rodzaju wypoczynek nas interesuje oraz jakie atrakcje spełnią nasze oczekiwania. Szczególnie ostrożni i rozważni w swoich wyborach powinni być Ci, którzy planują jedyne wczasy w ciągu roku. Warto zadbać o to, by były niezapomniane.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.