Poniedziałek, 15.07.2024 00:48

Kamery w województwie mazowieckim - na literę S (69)

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U W Y Z Ż Ź

Najczęściej wybierane kamery na literę S

Mazowieckie - opis

Województwo mazowieckie położone jest w środkowo-wschodniej części Polski. Największe i najludniejsze województwo w naszym kraju, kojarzone głównie z Warszawą. Bogata historycznie część Polski zaprasza turystów z całego kraju. Na turystów czeka gościnna stolica a w niej słynne Stare Miasto, liczne muzea, zabytkowe kościoły, ogród w Wilanowie oraz bajecznie piękne, zwłaszcza wiosną Łazienki Królewskie.

Perełki ziemi mazowieckiej nie ograniczają się jedynie do stolicy, w Ciechanowie położonym w północnej części województwa znajduje się Zamek Książąt Mazowieckich z XIV wieku, zbudowany przez Siemowita III.

Województwo mazowieckie nie przyciąga walorami przyrodniczymi, bogate jest jednak w historię i zabytki, kolejnym ciekawym miejscem wartym odwiedzenia jest na pewno Żelazowa Wola, miejsce urodzin Fryderyka Chopina, gdzie w dworku znajduje się muzeum imienia kompozytora.

Położony na północny-zachód od Warszawy, Płock jest miastem bogatym w zabytki, a najważniejsze z nich to: Stary Rynek, kościół św. Dominika, kolegiata św. Michała, Dom Broniewskich.

Województwo mazowieckie nie jest najpiękniejszym regionem w Polsce, poszczycić się jednak może pięknymi, odnowionymi zabytkami, a przede wszystkim największym naszym kompozytorem  Fryderykiem Chopinem urodzonym na ziemi mazowieckiej.

Zapraszamy do oglądania i komentowania kamer udostępnionych w naszym serwisie, zlokalizowanych w województwie mazowieckim.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.