Piątek, 21.06.2024 16:34

Miasta z Kamerami ↓

Kamery w powiecie nowodworskim (3)

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U W Y Z Ż Ź

Najczęściej wybierane kamery

Powiat nowodworski - opis

Powiat nowodworski położony jest w województwie mazowieckim, w bezpośrednim sąsiedztwie aglomeracji warszawskiej. Przez teren powiatu przebiega międzynarodowa trasa E7 biegnąca na Mazury i Morze Bałtyckie. Ziemie nowodworskie mimo bliskiego położenia ogromnej aglomeracji warszawskiej, pochwalić się mogą ponad 25% zalesieniem. Szczególnie atrakcyjnymi miejscami, pod względem przyrodniczo-krajobrazowym są dolina Wisły i Narwi oraz piękna Puszcza Kampinoska. 

Powiat nowodworski cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców aglomeracji warszawskiej, szczególnie w ciepłe, letnie weekendy. Warszawiacy zjeżdżają się tutaj tłumnie aby wypocząć nad wodą czy też w pobliżu lasów. Natomiast miłośnicy aktywnego wypoczynku zapuszczają się w Puszczę Kampinoską podążając szlakami rowerowymi oraz pieszymi.

Turyści odwiedzający powiat nowodworski z pewnością nie będą zawiedzeni, bowiem w tym regionie znajduje się wiele zabytków architektury. Jedną z najsłynniejszych Twierdza Modlin, wzniesiona na polecenie Napoleona na początku XIX wieku. Jest to interesujący zabytek sztuki fortyfikacyjnej klasy europejskiej. W Cieksynie, Leoncinie, Łomnej i Nasilesku odnaleźć możemy ciekawe, zabytkowe świątynie.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.