Czwartek, 25.04.2024 01:17

Miasta z Kamerami ↓

Kamery w powiecie białobrzeskim (1)

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U W Y Z Ż Ź

Najczęściej wybierane kamery

Powiat białobrzeski - opis

Powiat białobrzeski rozciąga się w południowej części województwa mazowieckiego. Graniczy z czterema powiatami: grójeckim, kozienieckim, radomskim i przysuskim. W skład administracyjny powiatu wchodzi gmina i miasto Białobrzegi, miasto i gmina Wyśmierzyce, a także gmina Stromiec, Stara Botnica, Radzanów oraz Promna.

 Powiat białobrzeski pochwalić się może ciekawymi walorami turystycznymi. Czyste powietrze, wody oraz lasy z bardzo cennymi drzewostanami z pewnością zadowolą miłośników spędzania wolnego czasu aktywnie na łonie natury. Najcenniejsze drzewostany chronione są w rezerwatach przyrody: Sokół, Starodrzew Dobieszyński oraz Majdan. Wiele uroku ziemi białobrzeskiej dodaje prawie niezmieniona i nieuregulowana rzeka Pilica.

Atrakcyjne walory przyrodnicze ziemi białobrzeskiej, to nie jedyne atrakcje czekające tutaj na turystów. Miłośnicy zabytków przebywając na terenie powiatu powinni wybrać się do Białobrzegów, stolicy powiatu. W mieście znajduje się charakterystyczny most żelbetonowy, będący jedną z największych budowli tego typu w XIX wieku, a także bardzo ładny kościół parafialny pod wezwaniem św. Trójcy, wzniesiony w latach 1932-1957. W Białobrzegach przy ulicach: Żeromskiego, Rzemieślniczej i Krakowskiej znajdują się ciekawe, zabytkowe kamieniczki z okresu międzywojennego.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.