Czwartek, 18.07.2024 01:54

Miasta z Kamerami ↓

Kamery w powiecie garwolińskim (1)

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U W Y Z Ż Ź

Najczęściej wybierane kamery

Powiat garwoliński - opis

Powiat garwoliński położony jest we wschodniej części województwa mazowieckiego. Siedzibą władz powiatu jest Garwolin. Historycznie powiat garwoliński leży na pograniczu Mazowsza, czyli Ziemi Czerskiej, która obejmuje północną część regionu, zaś południowa część leży na Ziemi Stężyckiej w Małopolsce. Natomiast geograficznie powiat garwoliński leży we wschodniej części Niziny Południowo-Mazowieckiej na granicy Kotliny Warszawskiej i Wysoczyzny Siedleckiej.

Powiat garwoliński zdecydowanie warto odwiedzić. Wśród najważniejszych zabytków regionu warto wymienić spichlerz w Górznie wzniesiony w XVII wieku, barokowy kościół parafialny pod wezwaniem Matki Boskiej Bolesnej w Mariańskim Porzeczu z XVII wieku oraz obraz Marii Magdaleny z połowy XVIII wieku znajdujący się w kościele w Maciejowicach. Wypada na koniec dodać, iż w Maciejowicach usytuowany jest jeden z najładniejszych Rynków w centralnej Polsce wraz ze wspaniałym klasycystycznym Ratuszem, w którym obecnie mieści się Muzeum Tadeusza Kościuszki.

Szukając pomysłu na spędzenie wolnego czasu na świeżym powietrzu, warto wybrać się do jednego z parków dworskich z drzewostanem z XVIII-XIX wieku. Zarówno botanicy jak i turyści docenią bogatą faunę i florę. A w tutejszych lasach możemy spotkać liczne łosie, borsuki, dziki, a także kuny, bobry oraz wydry na rzece Wildze.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.