Poniedziałek, 24.06.2024 06:43

Miasta z Kamerami ↓

Kamery w powiecie sochaczewskim (1)

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U W Y Z Ż Ź

Najczęściej wybierane kamery

Powiat sochaczewski - opis

Powiat sochaczewski usytuowany jest w województwie mazowieckim, w jego zachodniej części. Siedzibą władz powiatu jest miasto Sochaczew. Geograficzne powiat sochaczewski położony jest na Równinie Łowicko-Błońskiej. Przez ziemie sochaczewską przebiega rzeka Bzura. Powiat sochaczewski jest doskonałym miejscem dla turystyki weekendowej. Ciekawa przyroda Kampinoskiego Parku Narodowego, liczne miejsca związane z historią oraz kapitalne nadwiślańskie krajobrazy zapewniają udany wypoczynek. 

Powiat sochaczewski pochwalić się może bardzo ciekawymi miejscami. Niewątpliwie jednym z najsłynniejszych jest miejscowość Żelazowa Wola, gdzie znajduje się dawna oficyna, będąca obecnie Dworkiem Chopinowskim. Tutaj właśnie urodził się największy polski kompozytor Fryderyk Chopin. Każdej wiosny i każdego lata w Żelazowej Woli odbywają się liczne koncerty fortepianowe. Równie ciekawym miejscem jest Niepokalanów, bardzo często zwany Mazowiecką Częstochową. Tysiące pielgrzymów każdego roku przybywa do tutejszej Bazyliki Najświętszej Maryi Panny Pośredniczki Łask, Muzeum Papieskie, Muzeum św. Maksymiliana Kolbe oraz Muzeum Strażackie. Miłośnikom architektury świeckiej polecamy Pałac Druckich-Lubeckich w Teresinie, który jest idealnym przykładem architektury rezydencjonalnej z XIX wieku.

Amatorzy wypoczynku na łonie natury mają do dyspozycji szlaki Kampinoskiego Parku Narodowego oraz ciekawe i ładne rezerwaty przyrody. Ciekawa historia, nietuzinkowe dziedzictwo kulturowe oraz kapitalne walory przyrodnicze zapewniają wszystkim turystom udany wypoczynek.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.