Środa, 22.05.2024 23:04

Miasta z Kamerami ↓

Kamery w powiecie mińskim (1)

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U W Y Z Ż Ź

Najczęściej wybierane kamery

Powiat miński - opis

Powiat miński położony jest w centralno-wschodniej części województwa mazowieckiego. Jest jednym z największych powiatów Ziemi Mazowieckiej. Administracyjnymi granicami obejmuje obszar około 1164 kilometrów kwadratowych, który zamieszkany jest przez 140 tysięcy osób.

Powiat miński może pochwalić się licznymi zabytkami, które zaciekawią bez wątpienia wszystkich turystów. Wśród najcenniejszych zabytków powiatu mińskiego wyróżnić należy kościół katolicki pod wezwaniem Narodzenia Najświętszej Marii Panny z XVI-wieku, wzniesiony z fundacji rodziny mińskich, a także barokowo-klasycystyczny Pałac z XVII wieku sytuowany w parku krajobrazowym. Warto także zobaczyć dworek murowany w gminie Mrozy, kościół katolicki pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela z XVI wieku wybudowany w stylu gotyckim w gminie Jakubów, rzymsko-katolicki kościół z początku XIX wieku wraz z plebanią i kaplicą cmentarną położony w Okuniewie.

Turyści wielbiący aktywny wypoczynek w powiecie mińskim z pewnością nie będą się nudzić. W miejscowości Huta Mińska mieści się ośrodek wypoczynkowy i zalew "Marianka" na rzece Mienia. Działa tutaj wypożyczalnia sprzętu i urządzenia rekreacyjne, a także niezbędna baza noclegowa i gastronomiczna.
Warto na koniec wspomnieć, iż na terenie powiatu mińskiego znajdują się niezwykle atrakcyjne obszary przyrodnicze, duże kompleksy leśne, ozdobione rzekami i niewielkimi ciekami wodnymi.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.