Poniedziałek, 15.07.2024 01:29

Kamery w Pomiechówku (1)

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U W Y Z Ż Ź

Najczęściej wybierane kamery

Pomiechówek - opis

Pomiechówek to średniej wielkości miejscowość, a dokładniej wieś, leżąca w gminie Pomiechówek, powiecie nowodworskim, powiecie mazowieckim. Pomiechówek położony jest tuż przy drodze krajowej numer 62 wiodącej z Strzelna do Siemiatycz (razem z DK 19). Długość drogi krajowej numer 62 wynosi około 361 kilometrów i przebiega przez trzy województwa: kujawsko-pomorskie, mazowieckie i podlaskie.

W Pomiechówku znaleźć możemy bardzo ciekawe obiekty historyczne. Jednym z najciekawszych jest Fort III, zwany także Fort Pomiechówek. Jest to jeden z fortów Twierdzy Modlin, który wybudowany został podczas budowy pierwszego pierścienia fortów jeszcze w latach 80. XIX wieku. Fort Pomiechówek usytuowany jest na wzgórzu, na prawym brzegu rzeki Wkry. Zwiedzanie fortu jest możliwe, lecz jedynie w grupach zorganizowanych i za pośrednictwem Fundacji Park Militarny Twierdzy Modlin.

W Pomiechówku warto zobaczyć także kościół parafialny pod wezwaniem św. Anny, pomnik zamordowanych przez hitlerowców w Forcie III oraz dwustuletnią sosnę Annę.