Piątek, 21.06.2024 15:37

Miasta z Kamerami ↓

Kamery w powiecie kozienickim (1)

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U W Y Z Ż Ź

Najczęściej wybierane kamery

Powiat kozienicki - opis

Powiat kozienicki usytuowany jest w południowo-wschodniej części województwa mazowieckiego. Administracyjnymi granicami obejmuje powierzchnię około 917 kilometrów kwadratowych, na których zamieszkuje około 60 000 mieszkańców. W skład powiatu wchodzi gmina miejsko-wiejska Kozienice oraz sześć gmin wiejskich: Głowaczów, Gniewoszów, Garbatka-Letnisko, Grabów, Sieciechów oraz Magnuszew. 

Powiat kozienicki nie jest zbyt popularnym ośrodkiem turystycznym, lecz w ostatnich latach odwiedzany jest przez coraz większą rzeszę turystów. Bogata historia, ciekawa tradycja, a także fenomenalne walory przyrodniczo-krajobrazowe sprawiają, że jest to doskonałe miejsce na weekendowy wypoczynek. Miłośnicy spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu powinni wybrać się do Kozienickiego Parku Krajobrazowego.

W powiecie kozienickim aktywnie spędzić czas możemy również zwiedzając liczne zabytki oraz interesujące miejsca pamięci. Wśród najciekawszych zabytków i miejsc należy wymienić najstarszy świecki pomnik w kraju - kolumnę z 1518 roku, która upamiętnia narodziny króla Zygmunta I Starego. Przebywając w powiecie koniecznie trzeba odwiedzić Sanktuarium Najświętszej Marii Panny Królowej Różańca Świętego w Wysokim Kole z XVII wieku, a także kościół pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Opactwie z XVIII wieku.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.