Poniedziałek, 15.07.2024 01:12

Kamery w Wyszkowie (2)

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U W Y Z Ż Ź

Najczęściej wybierane kamery

Wyszków - opis

Wyszków to miejscowość, a właściwie miasto, leżące nad rzeką Bug, przy trasie numer 8, w województwie mazowieckim. Wyszków oddalony jest o około 50 kilometrów na północny-wschód od Warszawy. Opisywane miasteczko pochwalić się może ciekawymi zabytkami, które warto zobaczyć przebywając w Warszawie na dłuższym urlopie, czy też będąc w Wyszkowie.

Wśród najważniejszych zabytków Wyszkowa należy wyróżnić kościół św. Idziego, wzniesiony w 1793 roku w stylu klasycystycznym. Świątynia usytuowana jest na malowniczej skarpie górującej nad miastem nad rzeką Bug. Skarpa, na której znajduje się kościół jest świetnym miejscem do podziwiania panoramy miasta i okolicy. Ciekawym obiektem architektonicznym jest także Pałac Skarżyńskich usytuowany przy ulicy 3 Maja. Wybudowany został w stylu klasycystycznym i otulony jest pięknym parkiem.

Do największych turystycznych atrakcji Wyszkowa należy zaliczyć Puszczę Kamieniecką, Park Miejski (dawny park dworski ze starodrzewiem), a także spływy kajakowe rzeką Liwiec oraz Jeziorko Głusza, które właściwie jest starorzeczem, bardzo malowniczym i cennym pod względem ptactwa.