Czwartek, 18.07.2024 06:06

Kamery z Dolnego Śląska - na literę R (32)

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U W Y Z Ż Ź

Najczęściej wybierane kamery na literę R

  • Rynek
    Rynek 3597 Wyświetleń

Dolnośląskie - opis

Województwo dolnośląskie zlokalizowane jest w południowo-zachodniej części Polski. Obszar województwa wynosi około  19,948 km2, co stanowi 6.4% powierzchni kraju. Największe miasto dolnośląskie to Wrocław (636 tysięcy mieszkańców).

Na terenie województwa znajduje się kilka parków krajobrazowych, między innymi: Ślężański Park Krajobrazowy, Książański Park Krajobrazowy, Śnieżnicki Park Krajobrazowy, również zlokalizowane są tu dwa parki narodowe: Karkonoski i Gór Stołowych.

Usytuowanie województwa powoduje, że jest bardzo atrakcyjne turystycznie. Na jego terenie znajduje się Karpacz - jeden z ważniejszych ośrodków sportów zimowych, położony w sercu Karkonoszy. Kolejną ważną miejscowością województwa dolnośląskiego jest Świeradów-Zdrój, duży ośrodek uzdrowiskowo-wypoczynkowy - kierowane są tam osoby z problemami reumatycznymi, narządów ruchu, układu krążenia.

Nie bez znaczenia jest również Szklarska Poręba - podobnie jak Karpacz, należy do ważniejszych i większych kurortów sportów zimowych i wypoczynkowych. Nie małą gratką są podziemne trasy turystyczne, są to stare kopalnie (większość z nich zamknięte) które zostały przystosowane na potrzeby turystyki - przykładami takich kopalni mogą być: kopalnia węgla w Nowej Rudzie lub zapewne ciekawsza, kopalnia złota w Złotym Stoku. W kopalni dostępne są kolekcje map geologicznych, stare narzędzia geodezyjne i piec do wytopu złota.

Dzięki kamerom zamieszczonym w naszym serwisie, macie możliwość odwiedzenia województwa dolnośląskiego, bez wychodzenia z domu! Wszystkie obrazy z kamer są opisane w kilku zdaniach, tak aby zachęcić wszystkich do odwiedzenia danego miejsca. Pod każdą kamerą znajduje się również szczegółowa, aktualna informacja pogodowa.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.