Poniedziałek, 24.06.2024 04:22

Kamery w Kudowie-Zdroju

Brak kamer.

Kudowa-Zdrój - opis

Kudowa-Zdrój to popularna miejscowość uzdrowiskowa, malowniczo rozciągająca się w zachodniej części Kotliny Kłodzkiej, tuż nieopodal Kłodzka i przy granicy z Czechami. Kudowa to miejscowość wyróżniająca się wyjątkowo łagodnym klimatem, doskonałymi walorami turystycznymi i ciekawymi atrakcjami. Pierwsze wzmianki w księgach historycznych na temat Kudowy-Zdrój pojawiają się w połowie XIV wieku i obecnie jest jednym z najstarszych ośrodków tego typu w Sudetach.

Kudowa-Zdrój pochwalić się może wieloma atrakcjami, lecz bez wątpienia największą z nich jest Park Zdrojowy, w którym znajdują się źródła wód mineralnych. Stosunkowo niedawno Park Zdrojowy odzyskał swój dawny blask i XIX-wieczny charakter. W Parku Zdrojowym zobaczyć możemy piękny budynek teatru, zameczek, a także słynną Pijalnię Wód. 

Choć największą i najpopularniejszą atrakcją Kudowy jest Park Zdrojowy, to warto poświęcić nieco czasu na pozostałe atrakcje. Jedną z ciekawszych bez wątpienia jest Muzeum Zabawek "Bajka", które wbrew pozorom jest idealnym miejscem dla turystów w każdym wieku. A rodzice z mniejszymi dziećmi powinni wybrać się do Muzeum Żaby, które znajduje się w siedzibie Dyrekcji Parku Narodowego Gór Stołowych. Wejście jest darmowe. Natomiast dorośli powinni się wybrać do Kaplicy Czaszek. Jest to miejsce pełne zadumy i tragicznych historii, które koniecznie trzeba poznać. 

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.