Niedziela, 25.02.2024 17:25

Miasta z Kamerami ↓

Kamery w powiecie wołowskim (2)

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U W Y Z Ż Ź

Najczęściej wybierane kamery

Powiat wołowski - opis

Powiat wołowski położony jest w północnej części województwa dolnośląskiego. Siedzibą władz powiatu jest Wołów, miasto zamieszkane przez 12 000 mieszkańców. W skład powiatu wołowskiego wchodzą gminy miejsko-wiejskie: Brzeg Dolny i Wołów, gminy wiejskie: Wińsko oraz miasta: Brzeg Dolny i Wołów.

Powiat wołowski pochwalić się może ciekawymi walorami turystycznymi. Położony jest w malowniczym zakolu Odry i kryje w sobie fantastyczne krajobrazy. Lasy, pola oraz wzgórza pokryte łąkami, aż po przez płaskowyż wysoczyzny i dolinę wielkiej rzeki, gwarantują doskonały wypoczynek na łonie natury. Powiat wołowski jest doskonałym miejscem dla miłośników przyrody, a także dla amatorów rowerowych wycieczek i pieszych wędrówek. 

Warto jednak pamiętać, że powiat wołowski to nie tylko fantastyczna przyroda. Turyści przybywający tutaj uświadczą także bogatego dziedzictwa kulturowego. W obrębie powiatu znajduje się ponad 150 zabytków wpisanych do rejestru, które kryją w sobie historię, a także tajemnice i zagadki. Wiele zabytków znajduje się w siedzibach gmin i miasteczkach, lecz spotkać je możemy także w niewielkich wsiach.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.