Czwartek, 18.07.2024 06:21

Miasta z Kamerami ↓

Kamery w powiecie Wrocław (2)

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U W Y Z Ż Ź

Najczęściej wybierane kamery

Powiat Wrocław - opis

Przepiękny Wrocław jest miastem na prawach powiatu położonym w centralnej części województwa dolnośląskiego. Liczba mieszkańców wynosi 634 tysiące, co czyni Wrocław czwartym co do wielkości miastem w kraju nad Wisłą. Urok miasta doceniany jest nie tylko w Polsce, ale i również na świecie. Wrocław znalazł się w czołówce miast wartych odwiedzenia według rankingu brytyjskiej gazety „The Guardian”.

Wesołym urozmaiceniem w zwiedzaniu Wrocławia, są niewielkie krasnale rozlokowane po całym mieście. Figurek jest już prawie 300 i ciągle przybywa nowych. Krasnoludki rozsiane są po różnych miejscach w mieście i okolicach, czasem ukryte, a czasem wyeksponowane. Pierwszym krasnalem w mieście był pomnik Pomarańczowej Alternatywy ustawiony w roku 2001 i zarejestrowany jako „wybrzuszenie” drogi. Mali ludzie ustawieni są przy ważnych miejskich obiektach, zabytkach, restauracjach, a także w parkach i na skwerach. Poszukiwania na pewno urozmaicą zwiedzanie dzieciom, które zazwyczaj szybko nudzą się długimi spacerami po mieście.

Wrocław jest potężnym miastem, mimo to warto zrezygnować ze zwiedzania go autem. Najlepiej poruszać się po okolicy komunikacją miejską, która jest tu doskonale zorganizowana. Wtopienie się w tłum mieszkańców pozwoli lepiej poznać najważniejsze miejsca miasta i poczuć jego niepowtarzalny urok.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.