Poniedziałek, 15.07.2024 00:11

Kamery w Karpaczu (4)

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U W Y Z Ż Ź

Najczęściej wybierane kamery

Karpacz - opis

Karpacz jest popularnym ośrodkiem turystycznym, odwiedzanym licznie przez turystów, szczególnie zimą. Miasto położone w powiecie jeleniogórskim, województwie dolnośląskim, w zachodniej części Sudetów. Doskonałe warunki pogodowe i terenowe sprawiają, iż Karpacz jest znaczącym ośrodkiem sportów zimowych. Wymarzone miejsce do aktywnego wypoczynku dla całej rodziny.

W mieście, znajduje się kilka niedużych wyciągów orczykowych i talerzykowych, umożliwiających jazdę dopiero co uczącym się narciarzom, są również trasy trudniejsze, które zadowolą też zaawansowanych użytkowników nart. Największe ośrodki narciarskie znajdujące się w Karpaczu to Kompleks Narciarski "Kopa" z wyciągami krzesełkowymi i Stacja Narciarska "Biały Jar" z 6-osobowym wyciągiem krzesełkowym. Turyści chcąc wypróbować swoich sił w narciarstwie biegowym, mają taką możliwość, zostały przygotowane specjalne trasy biegowe, między innymi w Karpaczu Górnym o długości 2,5km i przy Domu Śląskim "Równina pod Śnieżką" - położona na wysokości 1400 m n.p.m.

Niewątpliwie pobyt w Karpaczu powinno się rozpocząć od zdobycia najwyższego szczytu w Karkonoszach, Śnieżki 1602 m n.p.m. Na szczycie znajduje się Wysokogórskie Obserwatorium Meteorologiczne, bardzo charakterystyczny budynek w kształcie spodków. W  1681 roku została wybudowana  kapliczka p.w. św. Wawrzyńca, kiedyś cel pielgrzymów, aktualnie turystów. Klimat na Śnieżce jest specyficzny, podobny do panującego za kołem podbiegunowym. Na szczyt można dostać się na dwa sposoby, całkowicie na piechotę, co trwa około 3 godzin lub korzystając z Miejskiej Kolei Linowej, dzięki której można wjechać na Kopę, skracając znacząco drogę.

Jednym z najważniejszych zabytków Karpacza  jest drewniana świątynia Wang, zbudowana na przełomie XII – XIII wieku w Norwegii, w 1842 przeniesiona do Karpacza. Jest to kościół należący do parafii Ewangelicko-Augsburskiej. W mieście znajduje się Muzeum Sportu i Turystyki , Muzeum Zabawek i Lalek, które trzeba odwiedzić w ramach odpoczynku.

Okazuje się, że Karpacz to nie tylko miejsce aktywnego wypoczynku, ciekawych obiektów do zwiedzania, można tu też uzyskać pomoc w znalezieniu miłości - otóż niedaleko miasta położona jest barokowa kaplica św. Anny, gdzie znajduje się Dobre Źródło, nazywane również źródłem miłości - może szczęściu trzeba pomóc? Kaplica znajduje się na zboczach Grabowca, dotrzemy do niej żółtym i niebieskim szlakiem turystycznym, otwierana jest raz w roku 26 lipca w dniu świętej Anny.

Wyjątkowo pięknym miejscem jest Dziki Wodospad, powstały w wyniku spiętrzenia wód rzeki Łomnicy, szukając ochłody w upalne dni, trzeba tam się wybrać.

Ogromne granitowe skały, znajdujące się nad Polaną we wschodniej części Karkonoszy to tak zwane Pielgrzymy, największa 25 metrowa skała z pewnością zrobi niesamowite wrażenie, szczególnie na turystach przybywających z terenów nizinnych.

Baza noclegowa i żywieniowa w Karpaczu jest bardzo dobrze rozbudowana, co pozwala na obsługiwanie dużej ilości turystów w jednej chwili.

Karpacz jest idealnym miejscem do wypoczynku, z rodziną czy znajomymi. Dzięki kamerom udostępnionym w naszym serwisie, możecie bez wychodzenia z domu , nacieszyć oko górskimi widokami.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.