Środa, 22.05.2024 22:51

Miasta z Kamerami ↓

Kamery w powiecie legnickim (2)

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U W Y Z Ż Ź

Najczęściej wybierane kamery

Powiat legnicki - opis

Powiat legnicki położony jest w centralnej części województwa dolnośląskiego. Siedzibą władz powiatu legnickiego jest miasto Legnica, które jest miastem na prawach powiatu i nie zalicza się w skład powiatu legnickiego. Na powiat legnicki składa się gmina miejska Chojnów, gminy miejsko-wiejskie Prochowice, miasta: Chojnów, Prochowice oraz gminy wiejskie: Chojnów, Krotoszyce, Kunice, Legnickie Pole, Ruja oraz Miłkowice.

Powiat legnicki zdecydowanie nie kojarzy się z regionem turystycznym, lecz trzeba przyznać, iż jest to bardzo atrakcyjny teren pod względem turystyki. Ziemia legnicka ze względu na swój rolniczy charakter pochwalić się może niskim procentem urbanizacji terenu, co zdecydowanie jest ogromnym plusem. Cennym skarbem powiatu legnickiego są grupy jezior polodowcowych, które są jedynymi w całym województwie dolnośląskim.

W obrębie powiatu legnickiego działa kilka ośrodków wypoczynkowych: Rokitkach, Jaroszówce, Czernikowicach oraz nad jeziorem Kunickim. Istnieją tutaj także gospodarstwa agroturystyczne, umożliwiające wypoczynek na łonie natury, oferujące także noclegi, pełne wyżywienie oraz liczne atrakcje.

Natomiast jeśli chodzi o zabytki, to polecamy wizytę w Legnickim Polu, gdzie znajduje się kościół pw. św. Jadwigi wraz z klasztorem Benedyktynów. Znajduje się tutaj także kościół pw. św. Trójcy. W Chojnowie znajduje się ciekawy Zamek Piastowski, zaś w Prochowicach zabytkowa Baszta Tkaczy, natomiast w Prząśnikach folwarczny pałac z XIX wieku.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.