Środa, 17.07.2024 23:58

Miasta z Kamerami ↓

Kamery w powiecie dzierżoniowskim (3)

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U W Y Z Ż Ź

Najczęściej wybierane kamery

Powiat dzierżoniowski - opis

Powiat dzierżoniowski położony jest w południowo-wschodniej części województwa dolnośląskiego na Przedgórzu Sudeckim. Siedzibą władz powiatu jest Dzierżoniów, niewielkie, liczące około 35 tysięcy mieszkańców miasteczko.

Największą atrakcją powiatu dzierżoniowskiego bez wątpienia są Góry Sowie stanowiące część Sudetów Środkowych. Ich najwyższym szczytem jest Wielka Sowa wznosząca się na wysokość 1015 metrów n.p.m. Choć Góry Sowie nie imponują swoją wysokością, to ze względu na wiele atrakcji przyrodniczo-krajobrazowych są miejscem niezwykle ciekawym, a łatwe i przyjemne szlaki wiodące widokowymi szosami zachęcają do jak najdłuższych spacerów.

Jednym z najcenniejszych zabytków powiatu bez wątpienia jest Zamek Pieszycki wzniesiony w XVII wieku. Ten największy barokowy zamek w Europie tylko w części udostępniony jest do zwiedzania. W 2000 roku obiekt znalazł nowego właściciela, dzięki któremu Zamek Pieszycki, niekwestionowana perła architektury renesansowo-barokowej, odzyskuje swój dawny blask.

W obrębie powiatu znajduje się niewielka miejscowość uzdrowiskowa Przerzeczyn Zdrój, gdzie panuje łagodny klimat podgórski, a także znajdują się unikalne źródła wód stosowanych w leczeniu. Ciekawe zabytki, wspaniałe walory przyrodnicze regionu, a także miasteczko uzdrowiskowe sprawiają, że jest to miejsce, które warto odwiedzić i, do którego chce się powracać.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.