Środa, 22.05.2024 22:37

Kamery w Bielawie (1)

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U W Y Z Ż Ź

Najczęściej wybierane kamery

Bielawa - opis

Bielawa to przepięknie położone, 34-tysięczne miasteczko, rozciągające się wzdłuż potoku Bielawica, u podnóża Gór Sowich. Ogromną zaletą Bielawy jest bogactwo możliwości spędzania wolnego czasu, o każdej porze roku.

Choć Bielawa nie posiada zbyt wielu zabytków, to dzięki swojemu położeniu żaden turysta przybywający do miasteczka nie powinien tutaj się nudzić. Wśród zabytków tego niewielkiego miasteczka trzeba wyróżnić kościół Bożego Ciała wzniesiony w pierwszej połowie XVIII wieku oraz neogotycką świątynię Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, z trzecią co do wysokości w Polsce wieżą widokową. Perełką Bielawy jest Pałac Sandreckich, którego budowa rozpoczęła się w 1598 roku. Obiekt wybudowany został w stylu późnorenesansowym i w pierwotnych kształtach przetrwał do 1737 roku, w którym uległ pożarowi. Został odbudowany zaledwie 2 lata później, przy zachowaniu wiele elementów pierwowzoru.

Góry Sowie to jeden z najbardziej urokliwych zakątków województwa dolnośląskiego, a przebiegające przez nie cztery główne szlaki turystyczne prowadzą do najciekawszych miejsc tego pasma górskiego. Zimą na narciarzy czekają liczne wyciągi narciarskie, natomiast latem Góry Sowie to fantastyczny teren dla rowerzystów uprawiających kolarstwo górskie.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.