Poniedziałek, 24.06.2024 05:23

Kamery w Kłodzku (1)

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U W Y Z Ż Ź

Najczęściej wybierane kamery

Kłodzko - opis

Kłodzko to ładne miasto położone w województwie dolnośląskim, powiecie kłodzkim. Usytuowane jest w malowniczej Kotlinie Kłodzkiej, nad rzeką Nysą Kłodzką i jej dopływami. Kłodzko stanowi doskonałą bazę wypadową w okoliczne góry, a także do innych równie ciekawych miast w okolicy, takich jak Polanica, Bystrzyca Kłodzka, czy też Kudowa-Zdrój. Niedaleko stąd leży także słynny Szczeliniec otoczony Parkiem Narodowym Gór Stołowych.

Kłodzko pochwalić się może licznymi zabytkami. Na szczególną uwagę zasługuje tutejsza Starówka, otoczona urokliwymi uliczkami, licznymi zaułkami. Niestety nie cała zabudowa miasteczka jest zadbana, lecz nadaje to swoistego charakteru Kłodzku. Centralnym punktem Starówki jest dobrze utrzymany i zadbany Rynek, na którym znajduje się Ratusz z ogromną Kolumną Maryjną i kamienicami.

Kłodzko poszczycić się może także pięknym zabytkiem sakralnym. Jest nim gotycki kościół parafialny Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, usytuowany na placu Kościelnym. Godnym uwagi zabytkiem jest także kościół Matki Boskiej Bolesnej wraz z klasztorem Franciszkanów znajdujący się na placu Franciszkańskim.

Ponadto w Kłodzku warto zobaczyć krótki, lecz niezwykle klimatyczny gotycki most na Młynówce, ozdobiony pięknymi rzeźbami. Jest to najstarszy most gotycki w naszym kraju. Tuż pod Starówką Kłodzka biegnie Podziemna Trasa Turystyczna, gdzie możemy zobaczyć życie mieszkańców w minionych wiekach. Nie wolno zapomnieć także o potężnej Twierdzy Kłodzkiej - udostępnionej dla turystów.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.