Czwartek, 30.05.2024 06:37

Kamery w Lądku-Zdroju

Brak kamer.

Lądek-Zdrój - opis

Lądek-Zdrój jest jednym z najstarszych uzdrowisk w Europie, otulone Górami Złotymi, położone niemal u stóp Śnieżnika. Usytuowanie miasta, jego zabytki, wspaniała starówka oraz zieleń miejskich parków tworzą tu niesamowitą i niepowtarzalną atmosferę.

Lądek-Zdrój to nie tylko cieplice siarczkowe i fluorowe ale także piękna starówka i liczne zabytki. Jednym z najważniejszych zabytków miasta, w którym znajduje się też sanatorium jest Zakład Przyrodoleczniczy Wojciech mieszczący się przy placu Mariańskim. Jest to XVII-wieczny budynek kąpielowy ozdobiony fontannami. Cechą charakterystyczną budynku są neobarokowe zdobienia i marmurowe misy z ujęciami wód leczniczych. Stary Rynek, który stosunkowo niedawno został odrestaurowany uznawany jest za najpiękniejszy na Śląsku. Na zabytkowych barokowych i renesansowych kamienicach znajdują się motywy przedstawiające profesje ich właścicieli.

Cisza, spokój oraz wspaniałe górskie krajobrazy, które zachęcają do spacerów i wędrówek. Kurort zapewnia rehabilitację, zdrowy i przyjemny relaks oraz wypoczynek. Piesze i rowerowe szlaki turystyczne, skałki wspinaczkowe, stadniny konne, to wszystko czeka na turystów i kuracjuszy. Lądek-Zdrój to także wspaniała baza wypadowa do Czech. 

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.