Poniedziałek, 15.07.2024 01:16

Kamery w Białymstoku (16)

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U W Y Z Ż Ź

Najczęściej wybierane kamery

Białystok - opis

Białystok to największe miasto województwa podlaskiego. Nietypowy, lecz bardzo przyjemny charakter miasta został ukształtowany w dużej mierze przez mieszkających tutaj przedstawicieli różnych kultur na przestrzeni lat.

W Białymstoku nie znajdziemy wielu zabytków, niemniej jednak nie oznacza to, że nieliczni turyści odwiedzający miasto nie mają co zwiedzać. Najważniejszym i jednocześnie najpiękniejszym miejscem w Białymstoku jest zespół pałacowo-parkowy Branickich. Znajduje się on praktycznie w centrum miasta i otoczony jest wspaniałym ogrodem, w pobliżu zaś znajduje się park Planty. Park Planty jest wspaniałym miejscem usytuowanym 5 minut od centrum miasta, sprzyja rodzinnym spacerom. Równie ważnymi zabytkami jak Pałac Branickich jest kościół św. Rocha oraz kościół Farny. Obydwa widoczne są z wielu miejsc w Białymstoku i posłużyć mogą jako punkt nawigacyjny.

Rynek Kościuszki to serce miasta Białystok. To właśnie tutaj odbywają się koncerty sylwestrowe, liczne imprezy kulturalne, jarmarki oraz wiele innych wydarzeń kulturalnych i rozrywkowych. Rynek Kościuszki to przede wszystkim centrum rozrywkowe Białegostoku, tutaj znakomita większość białostoczan spotyka się w weekendy w przytulnych knajpach i restauracjach, a życie miasta tętni do wczesnych godzin porannych.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.