Czwartek, 18.07.2024 07:14

Kamery w Szklarskiej Porębie (2)

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U W Y Z Ż Ź

Najczęściej wybierane kamery

Szklarska Poręba - opis

Szklarska Poręba – miasto znajdujące się w powiecie jeleniogórskim, województwie dolnośląskim, położone pomiędzy stokami Karkonoszy, zboczy Gór Izerskich i Pogórza Karkonoskiego. Atrakcyjne położenie miasta, przyciąga wielu turystów. Zachwycające panoramy, niewątpliwe piękno otaczających gór, spływające skalistymi dolinami potoki i rzeki nadają niesamowity, niepowtarzalny klimat temu miejscu.

Opodal centrum miasta znajduje się wodospad Szklarki, do którego dojdziemy zielonym szlakiem, wzdłuż rzeki Kamienna. Najwyższy w Sudetach wodospad Kamieńczyka usytuowany jest również blisko miasta, dojdziemy tam czarnym szlakiem, który przechodzi obok dolnej stacji Kolei Linowej "Szrenica", która umożliwia wjazd na szczyt Szrenicy 1362 m n.p.m.

Warunki klimatyczne sprzyjają miłośnikom białego szaleństwa - świetne warunki pogodowe, dobra infrastruktura narciarska, 20 kilometrów nartostrad zlokalizowanych na zboczach Szrenicy, działa jak magnes na turystów. Na szczycie usytuowane jest schronisko "Szrenica" i jest to również świetne miejsce widokowe. Nowa kolejka linowa "Karkonosz – Ekspress" zabierze turystów w ciągu ośmiu i pół minuty na górną stację Szrenicy. Szklarska Poręba jest idealnym miejscem do nauki jazdy na nartach, snowboardzie ze względu na różne poziomy trudności tras.

W ramach odpoczynku od pełnych adrenaliny zjazdów narciarskich, urlopowicze wybrać się mogą do Muzeum Ziemi, gdzie prezentowana jest wystawa kamieni szlachetnych i ozdobnych. Kolejną ważną atrakcją turystyczną jest również Chybotek - kilkumetrowa, grupa skalna składająca się z granitowych bloków, z którą związane są legendy o Duchu Gór. Współczesną już atrakcją  jest 4 metrowy posąg, przedstawiający Żelaznego rumaka, który związany jest z happeningiem "Gubiąc cząstki codzienności", a ideą happeningu  jest ciągła zmiana miejsca pobytu rzeźby. Świątynie, kościoły znajdujące się w Szklarskiej Porębie zachęcają do ich odwiedzenia - Kościół p.w. Niepokalanego Serca NMP, Kościół p.w. Bożego Ciała czy Kościół cmentarny.

Większość szlaków turystycznych ma swój początek w Szklarskiej Porębie, nieodzowną aktywnością turystów w górach są wędrówki. Ilość szlaków, różnorodne poziomy ich trudności, pozwalają na wybór , odpowiedniego dla możliwości turysty. Niesamowity widok na Kotlinę Jeleniogórską, panoramę Karkonoszy i miasta, podziwiać można z Zakrętu Śmierci - jest to niebezpieczny zakręt, na drodze pomiędzy Szklarską Porębą a Świeradowem Zdrój. Kiedy stopnieje już śnieg, turyści do dyspozycji mają ponad 400 km tras rowerowych.

Oferta Szklarskiej Poręby jest wystarczająco bogata, aby zapewnić aktywność fizyczną o każdej porze roku. Dlaczego warto przyjechać do Szklarskiej Poręby? Na pewno ze względu na możliwość aktywnego wypoczynku, dobrego położenia, dzikiej przyrody Karkonoszy i Gór Izerskich, a to wszystko możecie podziwiać nie wychodząc z domu, dzięki kamerom zamieszczonym w naszym serwisie.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.