Czwartek, 18.07.2024 00:00

Kamery w Boguszów-Gorce

Brak kamer.

Boguszów-Gorce - opis

Boguszów-Gorce to miasto położone w zachodniej części Sudetów Środkowych, usytuowane pomiędzy Górami Wałbrzyskimi a Kamiennymi, na wysokości 450-655 m n.p.m. Miasteczko poszczycić się może dość długą historią, już w 1499 roku otrzymało prawa miejskie. Boguszów od średniowiecza ściśle związany był z górnictwem, a ostatnia tutejsza kopalnia została zamknięta w 1994 roku. 

Boguszów-Gorce, choć nie jest obecnie bardzo popularną miejscowością wypoczynkową, to w latach 20. XIX wieku było to niezwykle popularne miejsce całorocznego wypoczynku. Co bardzo ciekawe, to właśnie tutaj otwarto pierwsze na Dolnym Śląsku kasyno. Choć Boguszów obecnie stracił mocno na popularności wśród turystów, to w dalszym ciągu jest jednym z najatrakcyjniejszych zakątków ziemi wałbrzyskiej, a decyduje o tym niesamowicie ciekawa historia, wspaniałe krajobrazy oraz doskonałe położenie geograficzne.

Mimo, że Boguszów-Gorce to stosunkowo niewielkie miasteczko, to pochwalić się może licznymi, choć nie zawsze spektakularnymi, zabytkami. Do najważniejszych należy zaliczyć Ratusz wzniesiony w 1737 roku, będący obecnie siedzibą władz miejskich oraz kościół św. Trójcy, pierwotnie wybudowany w XVI wieku, obecna barokowa budowla pochodzi z XVIII wieku. 

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.