Czwartek, 18.07.2024 07:17

Kamery w Jeleniej Górze (2)

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U W Y Z Ż Ź

Najczęściej wybierane kamery

Jelenia Góra - opis

Jelenia Góra to miasto położone w województwie dolnośląskim w Kotlinie Jeleniogórskiej, otoczone przez Góry Izerskie, Góry Kaczawskie i Karkonosze. Już dojeżdżając do miasta z daleka widać Karkonosze - widok, który robi na każdym człowieku niesamowite wrażenie.

Bezsprzecznie najpiękniejszym miejscem w całym mieście jest Ratusz znajdujący się na starym rynku razem z zabytkowymi kamienicami często zdobionymi motywem jelenia. Nie jest to jednak jedyne miejsce, w którym znajdują się wiekowe budowle, bowiem są one rozsiane po całym mieście, w lepszym lub gorszym stanie, co ważne, reprezentujące wszystkie style architektoniczne. Jednym z ważniejszych zabytków miasta jest XIX-wieczny Pałac Paulinum, kiedyś rezydencja myśliwska a obecnie hotel – nie jest to jednak najlepsze wykorzystanie zabytkowego budynku.

Od wieków w okolice miasta Jeleniej Góry przybywają kuracjusze z całego kraju, a najpopularniejszym uzdrowiskiem są Cieplice (dzielnica miasta), specjalizujące się w leczeniu narządów ruchu, układu moczowego i problemów ze wzrokiem, przy użyciu wód termalnych.

Wizytę w Jeleniej Górze trzeba koniecznie uwiecznić pamiątkowym zdjęciem z pomnikiem jelonka znajdującym się na deptaku. W mieście swój początek ma wiele szlaków pieszych i rowerowych. Piękne krajobrazy, bliskość Karkonoszy, mnogość zabytków jako dowód długiej i bogatej historii miasta sprawia że jest to miejsce niezwykle atrakcyjne turystycznie.