Czwartek, 18.07.2024 07:27

Kamery w województwie zachodniopomorskim - na literę W (41)

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U W Y Z Ż Ź

Najczęściej wybierane kamery na literę W

Zachodniopomorskie - opis

Województwo zachodniopomorskie położone jest w północno-zachodniej części Polski, nad Morzem Bałtyckim i Zalewem Szczecińskim. Powstało z połączenia nie istniejących już województw szczecińskiego i koszalińskiego. Jest to bardzo dobra baza wypadowa nad morze, a także do Niemiec.

Największą atrakcją województwa zachodniopomorskiego jest dostęp do Morza Bałtyckiego, nad które każdego lata przyjeżdża kilka milionów turystów. Urlopowicze do dyspozycji mają tu ponad 180 kilometrów wybrzeża bogatego w piaszczyste plaże, wydmy, lasy, a także płytkie jeziora nadmorskie oraz liczne mniejsze i większe kurorty nadmorskie. Do największych i najpopularniejszych należą: Kołobrzeg, Kikut, Gąski, Darłówko (dzielnica Darłowa), Jarosławiec, Niechorze, Pobierowo, Mielno i Świnoujście.

Mimo, że województwo zachodniopomorskie bardziej kojarzy się wszystkim z morzem, to nie znaczy, że nie znajdziemy tu interesujących zabytków. W wielu miastach zachowały się mury obronne z wieżami, basztami, a także fosami, które zostały wybudowane w średniowieczu. Do najlepiej zachowanych należą mury w Stargardzie Szczecińskim. Ponadto znajduje się tu dość pokaźna liczba starych, zabytkowych budowli sakralnych, których metryka sięga nawet XII-XIII wieku. Miłośnicy przyrody mają do dyspozycji dwa parki narodowe, a także siedem parków krajobrazowych.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.