Niedziela, 14.04.2024 00:46

Kamery w powiecie myśliborskim (7)

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U W Y Z Ż Ź

Najczęściej wybierane kamery

Powiat myśliborski - opis

Powiat myśliborski położony jest na Pojezierzu Myśliborskim, w województwie zachodniopomorskim. Jest to doskonały region do odpoczynku, który szczególnie warto polecić grzybiarzom, wędkarzom, kajakarzom oraz miłośnikom przyrody. W obrębie powiatu usytuowane są liczne rezerwaty przyrodnicze i ogromne kompleksy leśne bogate w zwierzynę, grzyby i jagody, a także czyste jeziora i rzeki. Powiat ten, to prawdziwy raj dla miłośników aktywnego wypoczynku nad wodą. Liczne jeziora i rzeki zachęcają do uprawniana sportów motorowodnych oraz do kajakowych i żeglarskich wycieczek.

Kulturowa różnorodność regionu pozostawiła po sobie fenomenalne zabytki historyczne i architektoniczne, które ściśle związane są z wielowiekową tradycją. Do najstarszych obiektów regionu należy zaliczyć kościoły w Cychrach, Czernikowie, Derczewie, które wybudowane zostały w stylu późnoromańskim. Godnymi polecenia zabytkami sakralnymi są także: kościół św. Jana Chrzciciela oraz Klasztor Dominikanów w Myśliborzu. Krajobraz całego regionu wspaniale uzupełniany jest przez liczne zabytkowe kapliczki, wiekowe dwory i dworki oraz pałce.

Ogromnym zainteresowaniem wśród turystów przebywających w powiecie myśliborskim cieszą się szlaki turystyczne, których łączna długość wynosi nieco ponad 200 kilometrów. Zachęcają one do wypraw pieszych oraz rowerowych i prowadzą przez najciekawsze zakątki powiatu. W powiecie bardzo często organizowane są liczne imprezy kulturalne, w których warto wziąć udział. Ciekawym wydarzeniem są organizowane każdego roku Barlineckie Świętojanki, podczas których odbywa się koronacja Królowej Puszczy Barlineckiej.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.