Czwartek, 18.07.2024 00:10

Kamery w Rewalu (1)

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U W Y Z Ż Ź

Najczęściej wybierane kamery

Rewal - opis

Rewal to niewielka, a przy tym piękna miejscowość wypoczynkowa leżąca nad Morzem Bałtyckim, na Pobrzeżu Szczecińskim. Pierwsze wzmianki historyczne na temat osady, w miejscu dziś istniejącej wsi pochodzą z 1434 roku. Obecnie jest to ceniony kurort, a w sezonie letnim jest bardzo chętnie odwiedzany przez turystów z Polski jak i zagranicy.

Największą atrakcją wsi jest piękna, zadbana i piaszczysta plaża, dzięki której skutecznie oderwiemy się myślami od pracy i codziennych zmartwień. Na rewalskiej plaży poza zażywaniem kąpieli słonecznych i morskich, można pozjeżdżać na zjeżdżalni, pograć w siatkówkę, popływać na dmuchanym bananie przyczepionym do motorówki, a wieczorem rozkoszować się zachodzącym słońcem. W ramach odpoczynku od słońca, warto zapoznać się z atrakcjami Rewala i najbliższych okolic. W Niechorzu oddalonym zaledwie o kilka kilometrów znajduje się zabytkowa Latarnia Morska, a także Park Miniatur Latarni Morskich. W Trzęsaczu znajdują się ruiny świątyni, która stała na klifie. Do dnia dzisiejszego, ostała się tylko jedna ściana, resztę pochłonęło morze. Ponadto w Rewalu koniecznie trzeba spróbować świeżej, bałtyckiej rybki, którą możemy kupić prosto z kutra.

Mimo, że w ostatnich latach Rewal przeżywa duży napływ turystów, a baza noclegowa ciągle się rozwija, to wieś zachowała swój kameralny klimat. Jest on bardzo dobrze podkreślony przez niską zabudowę miejscowości. Wieczorem warto wybrać się do amfiteatru. Latem prawie codziennie odbywają się tu różne wydarzenia kulturalne.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.