Czwartek, 18.07.2024 00:23

Kamery w Jarosławcu

Brak kamer.

Jarosławiec - opis

Jarosławiec to miejscowość położona na północno-wschodnim krańcu województwa zachodniopomorskiego, pomiędzy Ustką a Darłowem. Należy do gminy Postomino i powiatu sławieńskiego. Pierwotnie mieściła się tu osada, której ludność trudniła się zbieraniem bursztynu.

Jako ośrodek turystyczny, Jarosławiec oferuje wiele baz noclegowych i moc atrakcji dla odwiedzających turystów miasteczko. Mieszczące się tu dwie plaże poddano rewitalizacji w roku 2009. Została wykonana wymiana nawierzchni, kamienisty brzeg został zastąpiony tonami piasku przywiezionego z Ustki. Sezon kąpielowy trwa tu od czerwca do końca sierpnia.

Miejscowość posiada Aquapark o powierzchni lustra wody liczącej ponad 1500 m2, mieszczący się przy sanatorium Panorama Morska przy ulicy Uzdrowiskowa 15. Tuż przy nabrzeżu mieści się Latarnia Morska, wzniesiona z czerwonej cegły w 1829 roku. Zasięg jej światła wynosi ponad 42 km (23 Mm). Latarnia jest jedną z 11 tego typu obiektów zaopatrzonych w system rejestrowania i monitorowania statków w strefie przybrzeżnej.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.