Niedziela, 14.04.2024 01:25

Kamery w powiecie kamieńskim (6)

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U W Y Z Ż Ź

Najczęściej wybierane kamery

Powiat kamieński - opis

Powiat kamieński usytuowany jest w północno-zachodniej części województwa zachodniopomorskiego nad Morzem Bałtyckim, w pobliżu Zalewu Szczecińskiego i Zatoki Pomorskiej. Walory przyrodnicze i krajobrazowe, a także szereg możliwości spędzania czasu przyciągają tu licznych turystów, szczególnie w okresie wakacyjnym.

Najważniejszymi kurortami nadmorskimi w regionie jest Dziwnów oraz Międzyzdroje, które oferują przede wszystkim czyste, piaszczyste plaże, morski klimat oraz powietrze nasycone jodem. Położenie powiatu nad morzem, a także w pobliżu rzek i jezior umożliwia uprawianie wielu rodzajów sportów wodnych. Ponadto jest to wspaniałe miejsce, dla amatorów wędkowania, a także dla osób, które cenią sobie kontakt z przyrodą, gdyż teren powiatu jest mocno zalesiony.

Przebywając w okolicy warto odwiedzić Bunkier V3, w którym znajduje się jedyna w Polsce ekspozycja tajnej broni niemieckiej, a także możemy zobaczyć dawny system obrony Kamienia Pomorskiego. Miłośnicy historii powinni tu przyjechać w okresie letnim. Wtedy też w Wolinie odbywa się Festiwal Wikingów, podczas którego można zobaczyć widowiska wojenno-historyczne.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.