Poniedziałek, 15.07.2024 00:33

Miasta z Kamerami ↓

Kamery w powiecie kołobrzeskim (2)

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U W Y Z Ż Ź

Najczęściej wybierane kamery

Powiat kołobrzeski - opis

Powiat kołobrzeski położony jest w północnej części województwa zachodniopomorskiego, nad Morzem Bałtyckim. Należy on do wyjątkowo atrakcyjnych turystycznie regionów województwa, głównie za sprawą usytuowania nad morzem i ujścia rzeki Parsenty, ale także za sprawą dużych powierzchni leśnych oraz leczniczym złożom borowiny.

Kołobrzeg, który jest stolicą powiat bardzo często nazywany jest także Perłą Bałtyku. Miasto posiada bogatą i barwną historię i obecnie jest również jednym z największych polskich uzdrowisk. Ważnym elementem wzbogacającym poszczególne gminy w powiecie są zabytki, które koniecznie trzeba zobaczyć. Zwiedzanie okolicy ułatwią wam szlaki piesze i rowerowe, które biegną przez najciekawsze miejsca w powiecie.

Powiat kołobrzeski posiada bardzo dobrze rozbudowaną bazę noclegową, która w dalszym ciągu się powiększa. Niewątpliwie, jest to miejsce, które warto wziąć pod uwagę planując swoje wakacje. Jedyną i chyba największą wadą powiatu jest duży natłok turystów, lecz ciężko się temu dziwić.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.