Czwartek, 18.07.2024 06:51

Kamery w Sarbinowie

Brak kamer.

Sarbinowo - opis

Sarbinowo to typowa miejscowość letniskowa leżąca nad brzegiem Morza Bałtyckiego. Położona około 7 kilometrów od niezwykle popularnego Mielna. Wieś w podaniach historycznych pierwszy raz występuję na początku XIV wieku. Obecnie zamieszkała jest przez zaledwie 600 osób. W sezonie wakacyjnym jest bardzo chętnie odwiedzana przez turystów szukających nieco mniej zatłoczonych plaż.

Głównym zajęciem turystów przebywających w Sarbinowie jest lenistwo na plaży, niemniej jednak warto w wolnej chwili wybrać się na pieszą wycieczkę w celu poznania nieco bliżej historii wsi. Jej najcenniejszym zabytkiem jest kościół parafialny wzniesiony w 1856 roku. Opodal plaży znajduje się także zabytkowa chata rybacka z początku XIX wieku.

Na tle konkurencyjnych kurortów nadmorskich Sarbinowo wyróżnia się kameralną atmosferą. Oczywiście plaże oblegane są przez turystów, jednak tutaj jest ich znacznie mniej. Dlatego też każdy, kto nie przepada za tłumami ludzi, powinien rozważyć Sarbinowo jako miejsce swojego wypoczynku.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.